Mgr. Gabriela Luková Sittová
1.
Rodinná terapie je metodou psychoterapie, která pracuje s klientem v rámci jeho rodinného systému.
Cílem rodinné terapie je podnítit změny pohledu rodiny na daný problém, na sebe samu, vyvolat změnu způsobu komunikace a interakce mezi jednotlivými členy. Terapeut pomáhá rodině naleznout vlastní potenciál a podmínky ke změně. Jedná se spíše o krátkodobější typ terapeutické práce. Počet sezení se různí dle typu problému, většinou se pohybuje kolem pěti setkání. Sezení se konají většinou ve frekvenci jednou měsíčně či jednou za tři týdny, jelikož rodina má v této době čas zkoušet a zažívat různé změny ve svém životě (v komunikaci, v pohledu na problémy).
2.
Párová terapie je zaměřena na nastartování změn v oboustranné komunikaci, hledání souladu a celkové zlepšení vztahů partnerů či manželů. Podobně jako u individuální terapie je základem přijetí, nekritický přístup k druhému, naslouchání a ochota měnit zažité způsoby komunikace a jednání k sobě navzájem. Tento typ terapeutické práce je vhodný při řešení konfliktů a obtížných situací v životě páru (např. v rozvodových situacích, v případě vážné nemoci partnera, psychických obtížích apod.)
3.
Individuální terapie je určena pro jednotlivce, kteří by rádi docílili změny ve svém prožívání, emocích, vztazích či komunikaci a pracovali na zmírnění svých potíží. Také pro klienty, zaměřující se na posílení spokojenosti ve svém životě, při studiu či v rámci zaměstnání.
Na prvních sezeních s klientem společně formulujeme zakázku, na jaké oblasti by rád pracoval, jakých změn by rád dosáhl, které potíže vnímá jako aktuální, co se mu v životě osvědčuje. Základem je vytvoření bezpečného přijímajícího prostředí a navázání terapeutického vztahu. Vhodná frekvence setkání je cca jednou za čtrnáct dní až měsíc.
Poznámka: Prosím vezměte na vědomí, že v případě, že je mým klientem v rámci probíhající individuální terapie člen Vaší rodiny, partner či blízká osoba, nemohu Vám individuální sezení nabídnout. A to vzhledem k potřebě zachování důvěry a neutrality v rámci psychoterapeutického vztahu mých klientů. Odkážu Vás v takovém případě na zkušené kolegy/kolegyně, kteří individuální terapie nabízí. Jedná se o zavedenou praxi, která je podmínkou dobrého terapeutického vztahu. Děkuji za pochopení.
4.
Konzultace mohou být zaměřeny na nejrůznější obtíže dětí (výchovné a výukové problémy, psychosomatické potíže, úzkosti, adaptační obtíže, poruchy příjmu potravy, apod.) adolescentů (emoční rozvoj, podporu sebehodnocení, obtíže ve vrstevnické skupině , budoucí profesní volbu, nadání apod.) i dospělé (psychické obtíže, partnerskou komunikaci, osobnostní rozvoj). Při zájmu je možno navázat pravidelnými psychoterapeutickými sezeními.
Mohu nabídnout program na rozvoj koncentrace pozornosti, předškolní program či nácvik relaxačních a arteterapeutických technik. Věnuji se také rozvoji nadaných dětí a studentů.
5.
Dle přání klienta mohu u dětí a adolescentů poskytnout diagnostiku v oblasti poruch učení a chování, pozornosti a soustředění, dílčích funkcí (sluchové, zrakové vnímání, pravolevé orientace, laterality atd.).
Testy osobnostní, intelektové, diagnostiku schopnosti zvládání stresových situací (úzkostí a depresivního prožívání).
Testování profesní orientace studentů 9. ročníků základních a 4. ročníků středních škol.
I skupinová sociometrická vyšetření kolektivů.
Ceník dle rozsahu a náročnosti vyšetření.
6.
Školení
Lektoruji školení a workshopy zaměřené například na: Práci se stresem a nácvik uvolňujících a relaxačních technik. Téma poruch příjmu potravy, sebepoškozování.
Péči o neklidné a nepozorné děti, žáky se specifickými poruchami učení a poruchami autistického spektra.
Adaptaci dětí, školní zralost a připravenost pro školu.
Rodičovství a vztahy v rodině, duševní zdraví a péče o něj, syndrom vyhoření. Rozvoj nadaných žáků a studentů. Skupinová práce se třídními kolektivy. Kariérové a profesní poradenství. Techniky sociometrie SORAD a Třídní kompas.
Aktuální nabídka dle osobní dohody.